Fizjoterapia w ciąży
Ciąża to czas, w którym w Twoim ciele zachodzą ogromne zmiany. W związku z tym mogą pojawić się różnego rodzaju dolegliwości. Często są to bóle pleców, miednicy, obrzęki nóg, drętwienia rąk – szczególnie pod koniec ciąży. Fizjoterapia jest świetnym narzędziem do łagodzenia tych objawów. Jeżeli lubisz aktywność fizyczną to możesz pozostać w ruchu i ćwiczyć pod okiem fizjoterapeuty nawet do końca ciąży (oczywiście jeżeli nie ma do tego przeciwwskazań z powodów medycznych).
Fizjoterapia po porodzie
Dzięki fizjoterapii po porodzie (zarówno naturalnym jak i po cesarskim cięciu) dowiesz się co jest dla Ciebie wskazane, a czego unikać w pierwszym okresie. Dowiesz się jak dbać o bliznę (zarówno po nacięciu lub rozerwaniu krocza jak i po cesarskim cięciu), kiedy możesz wrócić do określonych rodzajów aktywności. Wcześnie podjęta fizjoterapia może zapobiegać często występującym powikłaniom takim jak między innymi wysiłkowe nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, czy zrosty.
Fizjoterapia uroginekologiczna
Fizjoterapia uroginekologiczna to praca z objawami takimi jak wysiłkowe nietrzymanie moczu, bolesne miesiączkowanie, uczucie dyskomfortu podczas stosunku płciowego, obniżenie narządu rodnego, oraz innymi związanymi z zaburzeniami napięcia w obrębie dna miednicy. Poza lokalną pracą w obrębie miednicy warto zwrócić uwagę na napięcia występujące w obrębie tułowia, typ postawy i indywidualnie dobrać program fizjoterapii i ćwiczeń.