[siteorigin_widget class=”WP_Widget_Custom_HTML”][/siteorigin_widget]

Fizjoterapia Niemowląt

Na fizjoterapię z niemowlakiem warto przyjść już w pierwszych miesiącach życia. Fizjoterapeuta oceni rozwój psychoruchowy Twojego dziecka. Nauczy Cię jak w prawidłowy sposób Je podnosić, odkładać, przewijać czy obracać, tak aby wspomagać Jego rozwój. W razie nieprawidłowości, takich jak obniżone lub wzmożone napięcie, albo asymetrie wdroży szybko leczenie dopasowane do potrzeb Twojego dziecka i poinstruuje Cię jak dalej postępować. Fizjoterapia noworodka pozwala zadbać o dziecko już od pierwszych chwil jego życia.

Fizjoterapia Dzieci (wiek przedszkolny i wczesnoszkolny) 

W gabinecie FizYou prowadzona jest fizjoterapia dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. W tym wieku warto ocenić, w jakim kierunku kształtuje się typ postawy. Współcześnie odchodzi się od dążenia do sprowadzania wszystkich do jednego wzorca. Typ postawy traktuje się bardziej jako cechę indywidualną. Może jednak zdarzyć się tak, że jakiś kierunek napięć wyraźnie dominuje nad innymi i ogranicza swobodne funkcjonowanie i adaptowanie się do wykonywanych przez dziecko czynności. Na tym etapie można też wychwycić istotne wady stóp czy zaburzeń osi kończyny dolnej.

Rehabilitacja Neurologiczna Dzieci 

Rehabilitacja neurologiczna dzieci jest wskazana, gdy u małego Pacjenta stwierdza się zaburzenia psychoruchowe na tle wrodzonych lub nabytych choroby neurologicznych, zespołów genetycznych.