Fizjoterapia dolegliwości bólowych
Fizjoterapia dolegliwości bólowych to obszar, w którym bardzo skuteczne jest całościowe podejście do Pacjenta. Dotyczy to bowiem objawów, które pojawiają się same z siebie. Najczęściej zgłaszane przez Pacjentów są bóle pleców, stawów obwodowych, bóle głowy, drętwienia rąk itp. Często są to dolegliwości o charakterze przewlekłym, zaczynające się od lekkiego dyskomfortu. Ból zwykle jest efektem kompensacji, pojawia się jako efekt nieprawidłowej mechaniki danego segmentu, jako konsekwencja dawnego urazu czy wcześniejszego objawu w innym segmencie ciała.
Fizjoterapia po urazach i operacjach
Opiera się o program rehabilitacji dostosowany do fazy gojenia, w jakiej znajduje się uszkodzona lub operowana tkanka. Urazy zwykle wymagają dodatkowej diagnostyki w celu oceny stopnia uszkodzenia tkanki. Na tej podstawie podejmujemy dalsze decyzje co do odciążenia, zaopatrzenia ortopedycznego, częstotliwości fizjoterapii i zaleceń. Posiadamy doświadczenie w fizjoterapii po urazach i operacjach w obrębie stawu skokowego, kolana, barku, biodra czy kręgosłupa. Współpracujemy również z ortopedami.
Bóle głowy
Praca z bólami głowy wymaga rozbudowanego i bardzo szczegółowego wywiadu. Zależy nam przede wszystkim na zrozumieniu i określeniu przyczyny objawu. Ból głowy może pojawić się bowiem jako konsekwencja dysfunkcji na poziomie każdego układu (tylko niewielki procent bólów głowy ma przyczynę w samej głowie). W zależności od przyczyny fizjoterapia może łagodzić lub zupełnie niwelować objaw. Czasami do postawienia pełnej diagnozy należy wykonać badania dodatkowe lub skonsultować się z innym specjalistą.
Fizjoterapia stomatologiczna
Czyli fizjoterapia dotycząca dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego. Najczęściej występujące objawy, z którymi zgłaszają się Pacjenci to bruksizm, trzaski stawowe, szumy uszne, czy skroniowe bóle głowy. W zależności od przyczyny fizjoterapia może łagodzić lub zupełnie niwelować objawy. Praca z Pacjentem stomatologicznym wymaga wnikliwej diagnostyki i określenia przyczyny problemu. Często opiera się na współpracy różnych specjalistów (stomatolog, ortodonta, chirurg szczękowy, czy w przypadku bruksizmu na tle stresowym – psycholog).
Terapia wisceralna
W przypadku tego typu problemów najbardziej istotna jest precyzyjna klasyfikacja Pacjenta do fizjoterapii. Przykładowo: masz objawy ze strony układu pokarmowego – częste uczucie wzdęcia w strefie poniżej pępka wywołujące dyskomfort. Jesteś po serii badań, które nie wykazują żadnych nieprawidłowości, nie najgorzej się odżywiasz, a zioła i tabletki nie pomagają. Wtedy warto wypróbować masaż wisceralny. Najczęściej zgłaszane problemy to refluks, wzdęcia, przewlekłe zaparcia, napięcie w brzuchu, nudności czy uczucie „kulki” w gardle.
SeiTai
SeiTai to autorski, Bezpieczny System Terapeutyczny stworzony, by przywrócić zachwianą równowagę ciała. Jest to metoda pracy z ciałem bazująca na technikach uciskowych oraz chiropraktyce, uwzględniająca anatomiczne taśmy mięśniowo-powięziowe. Podstawowym celem terapii SeiTai jest przywrócenie fizjologicznego układu naszej konstrukcji (szkieletu) jako podstawy nas samych. Zabieg składa się z chiropraktyki, głębokiego masażu i stretchingu wykonywany jest w całości na macie, a pacjent pozostaje w ubraniu.